YASEMİN ÖZTÜRK: Spor yapmadan duramıyorum

0
38

Yaşamı hakkında gazetemize bilgiler veren Yasemin Öztürk, Yaklaşık 2 aydır 21way Pilates’te Koray hoca ile pilates çalışmaları yoğun bir şekilde devam ettiğini söyledi.

Yasemin Öztürk, “Benim zaten bir spor geçmişim olduğu için ve 6 aydır pilates yaptığım için bedenen ve ruhen hazır olarak geldim. TRX ile 2 hafta önce tanıştım ve çok sevdim. Kendi beden ağırlığında güç sahibi oluyorsun, sıkı bir kondisyon gerektiriyor ve tüm vücut çalışıyor. Kasların istediğin kıvama geliyor ve sadece 1 saat çalışma ile TRX tüm vücudu ele geçiriyor. Şu an pilatese bir süre ara verdim. TRX aşkına… Çünkü ben kaslarımı geliştirmeyi zaten çok seviyorum ve TRX bunun için biçilmiş kaftan. Haftanın iki günü 1’er saat çalışıyoruz ve şimdilik benim için bu çalışma süreci yeterli ama bir süre sonra haftada üç gün 3 saate çıkabilir. Belki yaza doğru çalışma imkanlarımın dahilinde tabii ki… Şu an devam eden bir tiyatro oyunum var. Hem İstanbul içi hem İstanbul dışı turnelerimiz oluyor. Oyunumun dışındaki günlerimi spora ve kendime ayırıyorum” şeklinde konuştu.

Yoğun bir iş temposunda olsa bile mutlaka spora ayıracak bir zamanı olduğunu vurgulayan Yasemin Öztürk, “Olmasa da yaratıyorum. Vücut endorfin salgılamaya alıştıkça bunu kesemiyorsunuz ve spor yapma ihtiyacını bedenen ve ruhen hissediyorsunuz. O yüzden spor benim vazgeçilmezim. Spor benim için ne kadar önemli ise beslenme şeklim de o kadar önemli. Bedenime sağlıksız yiyecek ve içecekleri sokmamaya özen gösteriyorum. Asitli içecekler hazır meyve suları hayatımda yok. Filtre kahve kendi hazırladığım sıcak-soğuk çaylar benim içeceklerim. Yiyeceklerim ise; sebzeler, tahıllı yiyecekler, nohut, mercimek, bezelye, fasulye gibi proteini yüksek baklagillerden oluşuyor. Kendi yapmış olduğum yoğurt vazgeçilmezim. Süt, peynir, yumurta olmazsa olmazım ve spor sonrası protein takviyesi et ve balık. Balıkta tercihim somon oluyor. Yağlı yiyecekler, kızartmalar, burgerler hayatımda yok. Beni güçsüz düşürecek, bedenime zarar verecek, yiyecek ve içecekler hayatımda yok ve bu beslenme şekline bir süre sonra vücut alışıyor ve istesen de yiyemiyorsun zaten” ifadesinde bulundu.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here