ECEM KARAAĞAÇ: SPOR YAŞAM TARZIM

0
31

Göz Altı programından tanıdığımız sevilen yarışmacı Ecem Karaağaç, spora olan tutkusunu, spor yapmadan gün geçiremediğini gazetemize anlattı.

Spor ile tanışmanız nasıl oldu, bugüne kadar hangi sporlarla ilgilendiniz?

6 yaşında tenis topunu havaya atıp tutarak başladım. Babam turizmci olduğu için yazları üç ay otelde yaşıyorduk. Otelin bütün nimetlerinden faydalandım diyebilirim. 2 sene sadece tenis oynadım. Kışında okulun yüzme takımına yazıldım. 2 sene lisanslı Antalya Koleji yüzme takımında yüzücüydüm. Beden eğitimi hocalarımın ısrarı üzerine basketbola başladım. Yüzme bitti tabi… 6 sene Antalya Koleji kız basketbol takımında 3 ve 4 numara oynadım. Bu arada yaz aylarında otelin nimetlerinden yararlanmaya devam ediyordum. Sabahları rüzgar sörfü, öğlenleri okçuluk ve akşamüstleri de babamla binicilik kulübüne gidiyorduk. Babamın şu sözünü söylemeden geçemeyeceğim. “Aile de spor yapan yok. Sen nereden spora merak saldın.” Üniversite döneminde mimarlık okumaya başlayınca ne yazıkki profesyonel spor hayatıma ara vermek zorunda kaldım. Bulduğum boş zamanlarda fitness antrenmanlarına yöneldim.

Asıl iddialı olduğunuz spor hangisi?

Profesyonel olarak 6 sene boyunca emek verdiğim basketbol diyebilirim. Bunun yanında okçuluk ve tenis oynamak da hayatımın büyük bir bölümünü kapsadı.

Bugüne kadar yapmak isteyip de yapamadığınız bir spor dalı var mı?

Yukarıda bahsetmediğim birçok spor dalı var. Bunların hepsini deneyimlemek isterim. Belki bundan sonra deneyimlemeye fırsatım olur. Mesela şöyle bir soru sorsaydınız! Hayatta kendinizi en çok nerde mutlu hissediyorsunuz? Kesinlikle spor yaptığım her yer derdim. Enerjimin ve mutluluğumun tek adresi…

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here