Şampiyonlar Avrupa’da Ülkemizi Temsil Edecek

Koç Holding’in düzenlediği Türkiye’nin en geniş katılımlı spor ve gençlik festivali Koç Spor Fest’in şampiyonları belli oldu. Yıl boyunca 185 üniversiteden 26 bin sporcunun mücadele ettiği Koç Spor Fest’in finallerine bu yıl Antalya Akdeniz Üniversitesi ev sahipliği yaptı. Branşlarında dereceye giren sporcular önümüzdeki yıl Avrupa Üniversite Şampiyonaları’nda ülkemizi temsil edecek.

1468393588_Ko__SporFest4

Koç Holding’in 2006 yılından bu yana üniversite gençliğini spor, teknoloji, müzik, eğlence ve rekabetle buluşturduğu Koç Spor Fest’in 2016 şampiyonlarını belirleyen final turu Antalya Akdeniz Üniversitesi’nde gerçekleşti. Yıl boyunca 185 üniversiteden 26 bin kişinin mücadele ettiği Koç Spor Fest’te, branşlarında başarılı olan 6 bine yakın sporcu final heyecanı için Antalya’da buluştu. Türkiye’nin farklı şehirlerinden gelerek Koç Spor Fest’te yarışan üniversiteli şampiyonlar, 2017’de düzenlenecek Avrupa Üniversite Şampiyonaları’nda ülkemizi temsil edecek. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi ana sponsoru Koç Holding, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi gelecek yıl da ülkemizi Avrupa Üniversite Oyunları’nda gururlandıracak sporcularımıza desteğini ana sponsoru olduğu diğer bir kurum olan Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu aracılığıyla sürdürecek.

Rio Olimpiyatları’nda milli formayla mücadele edecekler

Öte yandan Koç Spor Fest’te mücadele eden 3 sporcu, 5-21 Ağustos tarihleri arasında Brezilya’da düzenlenecek Rio 2016 Yaz Olimpiyat Oyunları’nda Türkiye adına mücadele edecek.

1468393588_Ko__SporFest5

Bu yılki Koç Spor Fest kapsamında düzenlenen Kadınlar Yüzme Türkiye Şampiyonası’nda 200 metre karışık, 50 metre sırtüstü ve 50 metre kurbağalama kategorilerinde Özyeğin Üniversitesi adına 3 şampiyonluk kazanan Viktoria Zeynep Güneş, geçtiğimiz yıl Isparta’da gerçekleştirilen Türkiye Koç Spor Fest Üniversite Oyunları Büyük Finalleri atletizm 100 metre yarışlarında Türkiye rekoru kırarak olimpiyat barajını geçen milli atlet Ramil Guliyev, Türkiye Üniversiteler Eskrim Şampiyonası’nda Kadınlar Flöre kategorisinde son iki yılın şampiyonu olan İrem Karamete Rio Olimpiyatları’nda milli formayla yarışacak.

fitnews

Fitnews. Sağlıklı Yaşam Rehberiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir