SAĞLIKLI YAŞAM, SPOR VE BESLENME ÖNERİLERİ

İdeal fit bir beden ve zihin için sağlıklı beslenme, düzenli spor, bol su içmek, meditasyon yapmak hepsi bütünsel bir harmandashutterstock_9764326 yaşam tarzı olmalı.

Herkesin boyu, kilosu, genetik altyapısı farklı. Dolayısıyla kendi bedeninizde ideal vücuda kavuşmak için hem doğru beslenmeli, belirli yiyeceklerden uzak durmalı, belirli besinleri de mutlaka almalısınız ve sporu hayatınıza sokmalısınız. Doğru egzersiz ve sağlıklı beslenme ile yaşam tarzınız değişecek. Öyleyse değişime hazır olun.

İlk olarak, geleneksel beslenme alışkanlıklarımızdan kurtulmaya bakmalıyız. Yıllardır süregelen alışkanlıkları bir anda değiştirmek elbette kolay değil. Ama önce beynimizde buna hazır olduğumuza inanmalıyız. Kendimize güvenir, istikrarlı bir şekilde programı devam ettirir ve sonuçta ulaşacağımız rüya gibi sağlıklı ve ince vücutlarımızı hayal edersek başarmamamız için bir sebep yok. İnanırsak başarırız. Uygularsak başarırız.

İdeal ruh ve beden sağlığına ulaşmak için doğru besinler almamız gerekli. Kendimizi hem içten hem dıştan beslemeliyiz. Cildimiz ışıl ışıl görünmeli, enerjimiz yüksek olmalı, yediklerimizle doymuş hissetmeli ve tüm bunlardan zevk almalıyız.

Sağlıklı bir bünye ve ince bir beden için günlük uygun besinleri evde bulundurmak ve doğru saatlerde bu besinleri yemek şart.

SPOR ÖNERİLERİ:

Farklı spor dallarını kombinleyerek egzersiz yapın. Her gün farklı kas gruplarına ve güçlendirme, esnetme gibi farklı dinamiklere yönelik sporlar yapın.

Sürekli çok yoğun egzersiz yapmayın. Bir gün arayla dinlenin. Dilerseniz dinlenme gününü de dinamik dinlenme olarak daha hafif sporlarla geçirin.

Kondisyonunuzu yükseltmek, ciğer kapasitenizi artırmak ve zihninizi rahatlatmak için açık havada koşun. Koşamıyorsanız en azından mutlaka tempolu yürüyün.

Mabedimiz olan bedenimize iyi bakmak önemli ki ruh bu araçta huzur bulsun. Ruhunuzu arındırmak için ilk önce bedeninizi temizleyin.

Masa başında uzun süre oturmayın, arada ayağa kalkarak ufak turlar atın. Saat başı ayağa kalkıp dolaşın.

Spor yaparken iyi nefes alıp verin. Spor esnasında sürekli nefes alıp verdiğiniz için vücudunuzdaki karbondioksit dışarı çıkar.

Size uygun ve sevdiğiniz spor dallarına yönelin.

Sporu bir alışkanlık ve hayat tarzı haline getirin.

Spor esnasında her on dakikada bir yudum su için.

fitnews

Fitnews. Sağlıklı Yaşam Rehberiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir