SURVIVOR’IN SEVİLEN ÇİFTİ GİZEM & HAKAN HATİPOĞLU İLE SPORTMENCE…

0
21

Yarışmaların sevilen iki ismi; Gizem & Hakan Hatipoğlu… Var mısın Yok musun’un ardından birlikte Survivor’da yarışan ve büyük ödülü olmasa da birbirlerini kazanarak yarışmadan galip ayrılan Gizem & Hakan Hatipoğlu çiftini bu kez birlikte Zorlu Zone Center’da spor yaparken yakaladık ve keyifli kareler eşliğinde spor dolu bir söyleşi yaptık.

Daha dün gibi gelse de üzerinden 7 yıl geçmiş Gizem ile Hakan Hatipoğlu’nun Survivor macerası üzerinden… İsimleri Survivor ile anılan ve belki de birbirlerini kazanarak Survivor’dan en kazançlı ayrılan çift onlar. Yarışmadan günümüze uyumlu bir birliktelik sergileyen ekranların sevilen çifti Gizem & Hakan Hatipoğlu’nu bu kez spor yaparken çekelim istedik. Sportmen çift ile biraz onlardan, biraz hayattan ve biraz spordan bahsederek keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

 •  Survivor’ın ekranlara kazandırdığı en popüler çiftsiniz. Bu birlikteliğin bir kısmı gözler önünde yaşanmış olsa da hikayenizi bir de sizden dinleyebilir miyiz?

G.H. & H.H.: Bizi herkes Survivor’dan tanıyor olsa da biz aslında Var mısın Yok musun isimli yarışma programında tanıştık oradan Survivor’a Survivor’dan evliliğe uzayan bir yol kat ettik ama evlilik teklifi Survivor’da olduğu için bizi herkes Survivor’da tanışmışız gibi hatırlıyor. Yarışmayla başlayan güzel bir hikaye oldu bizimki; birbirimizi hiç tanımazken bambaşka hayatlarımız varken yarışmayla kesişti yollarımız, oradan bir ortak nokta bulup güzel bir arkadaşlığa oradan da flörte dönüştü sonra da ıssız bir ada da gelen evlenme teklifinin ardından evlendik zaten. Şimdi çok mutluyuz 5 yılı bitirdik evliliğimizde, 6. yıla giriyoruz, çok şükür her şey yolunda. Göz önünde olmak bazen zorda olsa da biz çok mutluyuz, aynı sektörde iş yaptığımız için de birimizi gayet iyi anlıyoruz.

 •  Eski bir su topu oyuncusu olduğunuzu biliyoruz. Geçmişten günümüze sporla aranız nasıl?

H.H.: Spor benim hayat tarzım milli bir sporcuyum zaten, milli su topu oyuncusuyum 300 defadan fazla milli takım forması giydim 2013 Akdeniz oyunları ile profesyonel sporu sonlandırdım ama neredeyse her gün bir şekilde spor yapıyorum. Özellikle su topunu bıraktıktan sonra en büyük tutkum basketbol oynamak oldu. Basketbol oynamayı ve spor yapmayı çok seviyorum.

 •  Spor hayatınıza neler kattı? Özellikle Survivor’da yarışırken çok faydasını görmüş olmalısınız?

H.H.: Kendi adıma evet çok faydasını gördüm çünkü belli bir yerde herkes düşerken sizin o sporcu tarafınız ve kaslarınızın hafızası devreye giriyor, parkurlarda daha rahat koşmanızı ve mücadele etmenizi sağlıyor. Bir de tabii Survivor’da sporun getirdiği takım oyunculuğu bir şekilde yarışlarda ve ada hayatında bize çok büyük fayda sağladı sen ne diyorsun Gizem?

G.H.: Benim Hakan kadar profesyonel bir spor hayatım olmadı ama amatör olarak hep sporla ilgilendim, pilates yaptım, spor salonlarında antrenman yaptım. Tabii ki yaptığımız sporların etkisini bolca görüyoruz, şu anda da gördüğünüz gibi hayatımızdan sporu eksik etmemeye çalışıyoruz.

 •  Başka hangi sporlarla ilgileniyorsunuz? Birlikte yaptığınız, yapmaktan keyif aldığınız spor aktiviteleri hangileri?

G.H.: Beraber yürüyüş yapmayı çok seviyoruz. Evimiz Anadolu Yakası’nda sahile yakın olduğu için Caddebostan, Kalamış, Dalyan sahilini çok seviyoruz havanın güzel olduğu zamanlarda özellikle orda yürüyüş yapmayı tercih ediyoruz. Zaten genelde aynı spor salonuna üye olduğumuz için orada da birlikte vakit geçiriyoruz. Hakan akşamları bolca basketbol oynamaya çok gidiyor evimize yakın basketbol sahası var orayı tercih ediyor. Benim de gittiğim farklı pilates stüdyoları oluyor burada birbirimizden ayrışıyoruz ama genel olarak birlikte spor yapmayı çok seviyoruz.

 • HAKAN 1 Salon sporlarını mı, açık hava sporlarını mı tercih ediyorsunuz?

H.H.: Salon sporları güzel ama hava güzel ise açık hava da spor yapmak her zaman daha güzel. Ben mesela spor salonlarına yıllık üye olmuyorum genelde aylık oluyorum ve bu süreç kasımdan marta kadar devam ediyor marttan sonra açık havadayım çünkü spor oksijenin bol olduğu yerlerde yapılmalıdır diye düşünüyorum. Ormanda, parkta ya da açık havada spor yapmak vücudumuz açısından çok daha faydalı; açık havada yapılan spor vücudun daha iyi oksijenin almasını sağlıyor, kan da bunu beynimize, kalbimize daha rahat bir şekilde taşıyor. Benim düşüncem bu şekilde açık havada spor yaparken kendimi çok daha rahat hissediyorum.

G.H.: Hakan’ın dediği gibi açık hava sporları tabii ki daha yararlı olabilir ama ben genelde bir yere yazıldığım zaman benim için daha teşvik edici oluyor. Bu nedenle salon sporlarını daha çok tercih ediyorum. Üye olduğum zaman benim için daha teşvik edici oluyor çünkü özel hocamın mesaj atarak Gizem bugün ders yapalım demesi beni spora daha çok çekiyor o yüzden genelde salon sporunu tercih ediyorum.

 •  Kayak, snowboard gibi kış sporlarıyla aranız nasıl? Bugüne dek denemek isteyip de deneyemediğiniz bir spor aktivitesi var mı? Gerçi Survivor’da birçoğunu deneyimlemişsinizdir ama.

H.H.: Snowboard ile aramız iyi snowboard yapmayı seviyoruz benim en çok yapmak istediğim şey paraşüt ile atlamak ya da Babadağ’da parasailing yapmak.

G.H.: Ben de vaktiyle Antalya’da parasailing yapmıştım ama şimdi yükseklik korkum olduğu için o tarz aktiviteler benim için oldukça zor.

 •  Günün ya da haftanın kaç saatini sporla geçiriyorsunuz?

H.H.: Ben en az haftada 6 gün, günde ortalama 2- 2,5 saat spor yapıyorum diyebilirim bazen çift antrenman yaptığım da oluyor fakat iş temposunda kolay olmuyor.

G.H.: Ben son zamanlarda spora çok fazla vakit ayıramıyorum aslında, böyle deyince de spor yapmayı pek fazla tercih etmiyorum gibi olabiliyor çünkü insan istedikten sonra her türlü spora vakit bulabilir; bu aralar haftada 2 gün 3 gün yapıyorum diyebilirim.

 •  Formunuzu nasıl koruduğunuz da fanlarınız için önemli bir soru.

H.H.: Niye bilmiyorum ama formumu korumak gibi bir derdim yok aslında. Çünkü yemek yemeyi seviyorum özellikle son zamanlarda pek dikkat edemiyorum abur cuburla da aram çok iyi yani özellikle şeker çikolata gibi şeyleri yemeyi çok seviyorum ama dikkat ettiğim zaman çok hızlı bir şekilde kilo verebiliyorum.

G.H.: Ben de hızlı kilo alıp verebilen bir yapıya sahibim o yüzden biraz ucunu kaçırınca sonrasında hızlıca toparlayabiliyorum. Ben de fastfood’a ve Hakan gibi ufak tefek tehlikeli atıştırmalıklara düşkün bir insanım aslında ama özellikle bir iş olduğunda kolayca toparlayabiliyorum.GIZEM 1 kopyala

 

 •  Sizi yarışmaların sevilen yüzleri olarak tanıdık. 2017’de sizi yeniden ekranlarda göreceğimiz yeni bir yarışma ya da televizyon programları olacak mı?

H.H.: Şu an Survivor Panorama başladı Tv8’de, zaten çok yoğun bir zamanımı alıyor. Büyük ihtimalle 2017’nin ortasına, temmuz ayına kadar devam edecektir ondan sonra ne olur bilinmez tabii ki şu an Survivor Panorama Tv8’de hafta içi her gün devam ediyor.

 •  Gizem sen geçtiğimiz sene “ev gezmesi” ile ev ev gezdin mesela, bu seneye dair planların nedir? Modayla yakından ilgili olduğunuzu biliyoruz. Bir moda programı olabilir mi acaba?

Şu anda görüştüğüm iki proje var bir tanesi aslında tam olmadan bahsetmek istemiyorum ama moda ile ilgili değil de sağlık ile ilgili bir şey olabilir. Modanın dediğiniz gibi benim hayatımda önemli bir yeri var özellikle sosyal medyada instagram sayfamda bolca paylaştığım bir şey moda. Çünkü insanlar gerçekten ne giydiğimi, nereye gittiğimi ne yaptığı mı çok merak ediyor İnşallah bununla ilgili bir program da olur yakın zamanda ama şu anda böyle bir şey gözükmüyor.

 • 2017 için çift ve bireysel olarak planlarınızı öğrenebilir miyiz? Ekranların sevilen çifti olarak halkımızın sizden çocuk beklentisi var mesela… Belki bu sene hayata geçer ne dersiniz?

H.H.: 2017 için planlarımız tabii, şöyle ki 2016 ülke için olduğu gibi bizim için de zor bir sene oldu. 2016’da Gizem’in babasını kaybettik tabii bu bizi biraz sarstı o yüzden 2017’ye daha olgun, daha umutlu, daha güzel şeyler düşünerek girmeye çalıştık umarım ülkemiz için de bizim için de 2017 daha iyi bir yıl olur. Şu ya da bu olsun diye büyük planlarımız yok ama hani çocuk açısından düşünecek olursak 2017-2018 bizim bu konudaki beklentilerimizin sonuna ulaştığı bir yıl olur inşallah, ben çok istiyorum bunu.

G.H.: Evet 2017 inşallah güzel olur hem bizim hem ülkemiz, hepimiz için… Tabii ki planlarımız, hedeflerimiz var öncelikle kariyer yönünde aslında şu anda daha çok çalışma odaklı gidiyoruz, çok şükür evliliğimiz düzgün gidiyor tabii bu arada çocuk gelirse ne ala çok güzel olur bu senenin sonuna doğru, aslında çok fazla tarih gibi planlaması yapmak istemiyoruz Allah ne zaman nasip ederse diyelim ama bu fikre alışmaya başladık diyebiliriz. Onun dışında kariyer ile ilgili dediğim gibi şu andaki teklifler beni çok heyecanlandırıyor onlar başlarsa inşallah bu işlerin altından en iyi şekilde kalkabileceğimi düşünüyorum o yüzden inşallah netleşince bunu da kendi hesaplarımdan duyuracağım ve insanlar ile ekranlarda tekrar buluşacağım.

 •  Son olarak söylemek istediğiniz bir şey var mı okuyucularımıza?

H.H.: Fitnews’a teşekkür ediyoruz çünkü hem fotoğraf çekimleri hem röportajı çok keyifli oldu. Biz herkesin spor yapmasını, sporun hem beden hem ruh sağlığını geliştirdiğini ve buna özellikle Türk toplumunun ve bizlerin çok ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz. Sağlıklı vücutlar her zaman sağlıklı beyinlerdir, sağlıklı düşünürler ve ülkemizin de buna çok ihtiyacı var. Ama maalesef toplum olarak spor yapma oranımız çok düşük bunu yaygınlaştırmak için sizin gibi spor ile alakalı basın yayın organları büyük önem taşıyor. Biz de Gizem & Hakan Hatipoğlu çifti olarak size bu konuda gösterdiğiniz çaba için teşekkür ediyoruz.  Sporla kalın ve kendinize çok iyi bakın.

 ee G.H.: Bende birkaç bir şey eklemek istiyorum, Hakan’ın da söylediği gibi çok güzel bir ekipsiniz bu gazetede olmak ve spora öncülük yapmak bizim için de bir ayrıcalık oldu çünkü bizim de severek takip ettiğimiz bir gazete ve spor insanların hayatı için gerçekten çok önemli. Ancak sağlıklı bir birey olmak için sadece spor değil sağlıklı beslenmek, mutlu olmak önce kendini sonra etrafındakilerini sevmeyi öğrenmek çok önemli bence… Son olarak bunları söylemek istiyorum. Herkes sağlıklı ve kalsın Fit kalsın. Sağlıklı kalın fit kalın çünkü spor mutluluğun, huzurlu yaşamın ve güzel uykunun en büyük habercisi ve en büyük belirleyicisidir.

Röportaj: Aslı TANDOĞAN – Fotoğraf: Can ERİKLİ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here