ERCİYES’İN ZİRVEYE OYNAYAN TESİSİ MAGNA HOTELS

0
35

Röportaj: Aslı TANDOĞAN – Fotoğraf: Can ERİKLİ

İç Anadolu’nun zirvesi Erciyes’de, zirveye oynayan Magna Hotels’in sahibi Mehmet Yayla ve Genel Müdürü Aydın Sağlam ile ülkemizim gelişen kayak merkezi Erciyes ve Erciyes’in parlayan yıldızı Magna Hotels’in kayak olanaklarıyla ilgili görüştük.

Kış sporları açısından oldukça zengin bir ülkede yaşıyoruz. İç Anadolu’da tam anlamıyla keşfedilmemiş pek çok merkez var. Bunlardan biri de 3916 metreye ulaşan zirvesi ile İç Anadolu’nun en yüksek dağı olan Erciyes… Konumuyla Anadolu’yu kucaklayan Erciyes’in popüler tesisi Magna Hotels’in sahibi Mehmet Yayla ve Genel Müdürü Aydın Sağlam ile Erciyes’in gelişen kış sporu olanakları hakkında görüştük.

Öncelikle sizleri ve Magna Hotels’i biraz tanıyabilir miyiz?

Mehmet Yayla: Yayla Enerji A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısıyım ayrıca şirketimizin turizm ve inşaat gruplarının işleyişinden sorumluyum. Geldiğimiz noktadan ve misafirlerimizin geri bildirimlerinden son derece memnunuz, amacımız Magna Hotels markasını şüphesiz ve koşulsuz memnuniyet garantisini veren bir yapıya ulaştırmışken bunu sonuna kadar da bu şekilde devam ettirmek. Yatırımımıza ve ekibimize son derece güveniyoruz, hedeflerimize de ulaşacağımızdan en ufak şüphemiz yok.

Aydın Sağlam: Magna Hotels Genel Müdürüyüm. Magna Hotels bünyesinde bulunan; Magna Pivot Otel ve Magna Apex günübirlik tesisi olarak 2015 – 2016 kış sezonu hizmet vermeye başladık.

Erciyes son dönemde kış sporları açısından bir hayli atakta… Erciyes’in kış sporu olanaklarını nasıl yorumluyorsunuz?

Erciyes kayak merkezi toplamda 110 km’lik 31 adet pisti ve 16 adet mekanik tesisi ile Türkiye’nin en büyük kayak merkezi. Ayrıca Kayseri havaalanından Erciyes kayak merkezine 25 dakikada kolay ulaşım imkanı olması çok değerli.

Konumu itibariyle Erciyes, Orta Anadolu’da tüm ülkeyi ortalayan bir konumda bulunuyor. Dolayısıyla ülkenin dört bir yanından gelen kayak severleri ağırlıyor olmalısınız… İstanbul, Ankara ağırlıklı olmak üzere; Adana, Mersin, Gaziantep ve diğer yakın illerden genel misafirleri ağırlıyoruz.

Erciyes 1989’dan beri Kış Sporları Turizm Merkezi ancak Erciyes’teki tesis sayısı sanırım oldukça sınırlı. Son dönmede Erciyes’i geliştirmek adına bölgeye yapılan yatırımlar neler?

Erciyes’de şu an 6 otel var. Master plan çerçevesinde ilk yapılan yatırım Magna Hotels dışında 19 otel projesi daha var. Bunlar gerçekleştiğinde Erciyes 7210 yatak kapasitesine ulaşılacak.

Kayak ve snowboard tutkunları için Erciyes’in pist uzunlukları ve zorluk dereceleri nasıl? Yeni başlayanlar için uygun pistler, profesyonelleri tatmin edecek derecede uzun ve zorlu pistler var mı?

Değişik zorluk derecesinde 33 adet pist var. Yeni başlayanından en profesyoneline kadar herkesi tatmin edecek seviyede pistlerimiz var. Ayrıca bu 33 adet pistte tek bir skipass ile saatlerce aynı yere uğramadan bağlantıları takip ederek kayılabiliyor.

Teleski ve telesiyej durumları nasıl? Talebi karşılıyor mu?

16 adet mekanik tesis var ve talebi karşılıyor.

Otel konum itibariyle kayak merkezine ne kadar mesafede bulunuyor? Pistlere ulaşımı nasıl sağlıyorsunuz?

Magna Pivot Otel pistlere 100 metre mesafede, ayrıca tüm misafirlerin kayak kiralama ve pistlere çıkış noktası olan Magna Apex günübirlik tesisimiz ise Develi Kapı pistlerinin hemen başlangıcında bulunuyor. Otelden günübirlik tesisimize shuttle hizmetimiz var.

Kaymaya elverişli olmayan fırtınalı ya da tipili günlerde otelde ne gibi olanaklarınız mevcut?

Otelimizde büyükler için oyun salonu, küçükler için mini club, masaj ve cilt bakımının yapıldığı spa merkezi mevcut. Ayrıca otelin hemen yanında bulunan Magna Apex’de alakart restaurantlar, Playground markası ile çeşitli spor aktiviteleri yapacağınız bir spor kulübü ve konserler ile dj performansın olduğu Arctic pub & club mevcut.

Mevsimsel olarak Erciyes’in kayak mevsimi Bolu ve Bursa’ya göre çok daha uzun olmalı… Kayak severler sorunsuz bir kayak deneyimi için daha çok hangi ayları tercih etmeli?

Tüm kış sezonu kayak için uygun ama esas sıcak ve güneşli havalar için mart ayı tercih edilebilir.

Kış ayları boyunca doluluk oranınız nasıl oluyor?

Sezonda biz hafta sonları %100 , hafta içi ise %65 civarında doluluk oranına sahibiz.

Son olarak sizin eklemek istediğiniz bir şeyler var mı?

110 km’lik pistlerle kayak keyfinizi, %100 misafir memnuniyeti garantisi verdiğimiz Magna Hotels’de, eşsiz konaklama, gurme mutfak ve profesyonel kalitedeki servis hizmeti ile keyfe ve huzura dönüştürebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here