Dilek Birgen Formunu Kick Box’a Borçlu

0
20

 

Cemiyetin ünlü isimlerinden Bodrum Club Catamaran’ın sahibi Dilek Birgen, spor dışında haftanın iki günü kick box yapıyor. Angelina Jolie, Eva Mendes, Lindsay Lohan ve Adriana Lima gibi dünyaca ünlü isimlerinde yaptığı spor için Birgen, Bebeköy’de ünlü spor salonunda antrenmanlarını aksatmadan yapıyor.

Kick Box yapmasının beş nedeni olduğunu söyleyen Birgen, “Kalori yakımı, denge kontrolü, stres, tüm vücudu çalıştırma ve seksi bir vücut için şart. Onun dışında evimde spor salonu var. Haftanın beş günü ağırlık çalışıyorum. Ağırlığı bölgesel yapıyorum.

Yaz aylarında çok yoğun çalışmama rağmen sporu aksatmıyorum. Spordan sonra kendimi enerjik hissediyorum. Fit ve güzel bir vücuda sahip olmak isteyen kadınların yeni tercihi olan Kick Boks sporunu tüm kadınlara tavsiye ederim.

Profesyonel bir Kick Boksçu’nun yarım saatte yaktığı kalori 430’dur. Bu miktar için koşu bandında iki saat geçirmeniz gerekir. Tüm vücudu çalıştırıyor. Aerobik özelliği yüksektir ve yüksek kalori harcatıyor. Stres attırıyor. Günün stresinden kurtulmak için birebirdir. Koordinasyonu da geliştiriyor” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here