Didim VegFest Çalışmaları Tüm Hızıyla Devam Ediyor

0
28

Didim’de 2018 yılı ‘VegFest’ hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor. Türkiye’nin ilk ve tek vegan-vejetaryen festivali olma özelliğini taşıyan ‘Didim VegFest’, 2017 yılında Didim Belediyesi, Didim Turizm Altyapı Hizmet Birliği (DİTAB), Türkiye Vegan ve Vejetaryen Derneği (TVD), TURAD ile ulusal-yerel iştirakçilerle birlikte başarıyla tamamlandı. Festivale bu yıl TVD’nin, dışarıdan destek olacağı belirtildi.

Bu yıl 20-23 Nisan tarihleri arasında ikincisi yapılacak olan Didim Vegan Festivali’yle ilgili ortaya atılan iddialara, T.C. Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay yanıt verdi. Atabay, “Vegan Derneği ile bir anlaşmamız yok. Onların da olma zorunluluğu yok. Biz sadece bir ilki yaptık ve onlar da destek oldular. Bu yılki festivale de destek olacaklar. Aramızda bir sözleşme de yok. Bu festivali her yerde düzenleyemediler, ilk kez bizde düzenlediler. Şimdi bu yıl İstanbul’da düzenleme fikirleri var. Bu konuda biz de ilerleyen süreçlerde farklı derneklerle de bunu yapabiliriz. Sonuçta ilk deneyim güzel oldu ve bu yıl süreç devam edecek. Bu konudaki çalışmalar devam ediyor” dedi.

Nisan ayında gerçekleştirilecek festivalin organizasyon kısmında bulunmayan TVD, buna rağmen her türlü desteği vereceğini açıkça bildirdi. Ana organizasyonu Didim Belediyesi’ne ait olan festivale, Türkiye’nin ve Dünya’nın çeşitli yerlerinden birçok vegan, vejetaryen sivil toplum kuruluşları ile kişilerin katkı sağlayacağı bildirildi.

Geçen yıl 60 bin katılımcının oluduğu festivale bu yıl 200 bin katılımcı bekleniyor.

Festivalde ayrıca, vegan aktivist bilim insanları, diyetisyenler gibi alanında uzman birçok kişi paneller düzenleyecek ve üniversiteler arası vegan yemek yarışmaları gerçekleştirilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here